BU MUHTEŞEM İKİLİ BESİNLER, KANSERİ ÖNLÜYOR!

BU MUHTEŞEM İKİLİ BESİNLER, KANSERİ ÖNLÜYOR!

5 Ağustos 2017 Cumartesi

Uzmanlar kanserin neredeyse %30’unun yanlış beslenmeden kaynaklandığını belirtiyorlar. Kanserin riskini en aza indirmek ve sağlıklı yaşamak için size önereceğimiz kanser düşmanı ve muhteşem ikili sayılan besinleri günlük beslenme planınızda sıklıkla yer verebilirsiniz.

1-   Ceviz-bal ikilisi ile kanserojen etkileri yok edin
Bu Muhteşem İkili Besinler, Kanseri Önlüyor!

Kansere karşı doğal besinlerin gücü bilinen bir gerçektir. Doğal besinleri birlikte tüketerek de kanser riski daha da azaltılabilir. Birlikte tüketilmesi önerilen mucize ikililerin başında ceviz ve bal gelir. Ceviz, yüksek antioksidan etkisi ile kanseri önleyen besinlerin başında yer alır. Cevizi kaynağı bilinen doğal bir bal ile tüketmek kansere karşı önleyici etkisini artırır. Her gün istenirse ara öğün olarak 2-3 ceviz ve 1 tatlı kaşığı bal tüketmek, kanserojen maddelerin etkisinin vücuttan uzaklaşması sağlayarak kanser oluşumunun önlenmesine yardımcıdır.

2-   Kanserle mücadele için tahin – pekmez
Bu Muhteşem İkili Besinler, Kanseri Önlüyor!

İçerdiği birçok vitaminler ve mineraller göz önünde bulundurulduğunda tahin ve pekmezin birlikte tüketilmesi doku ve organların daha iyi çalışmasına ve kanserojen maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Özellikle tahinin DNA hasarını önleyen yapısıyla kanserle mücadele eden bir besin olduğu bilinmektedir. Yüksek ısılarda işlem görmeyen tekniklerle üretilmiş tahin ve pekmezin tercih edilmesidaha sağlıklıdır.Gün ışığına maruz bırakılmamaları ve açıldıktan sonra buzdolabında saklanmaları önerilir.

3-   Sütünüzü tarçınla için kanseri önleyin!
Bu Muhteşem İkili Besinler, Kanseri Önlüyor!

Sağlıklı bir yaşam içintüketilmesi gereken süt; protein, karbonhidrat, kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko, A-B-D-E ve K vitaminleri ile kanserin önlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki vitaminler ile mide, meme, kolon ve yumurtalık kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır. İçerdiği E vitamini ile hücrelere zarar veren maddelere karşı savaşır ve bu maddeleri etkisiz hale getirmektedir. Tarçın ile birlikte tüketildiğinde organların korunması ve kronik hastalıkların önlenmesinde yardımcı olabileceği gibi iştah kontrolünün yapılmasında da etkilidir. En güçlü antioksidanlar biri olan tarçın, vücudu serbest radikallerin zararlarından korur.

4-   Badem ve yoğurt hücreleri sağlıkla besler
Bu Muhteşem İkili Besinler, Kanseri Önlüyor!

Badem kansere karşı önleyici olan yağlı tohumların başında gelir. Özellikle antioksidan etkisi ile birlikte hücrelerin sağlığını koruyan ve kanserojen maddelerin vücuttan uzaklaşmasını sağlayan badem ve yoğurt birlikte tüketildiğinde bu etkisini katlamaktadır. Badem ve yoğurt ikilisi hücreleri sağlıkla besler. Yoğurt hücrelerin düzenli beslenmesini sağlarken özellikle besleyici etkisi ile de kanseri önlemede bademe yardımcı olan besinlerin başında gelir.

5-   Haftada 3-4 kez balık-salata tüketmek gerekiyor
Bu Muhteşem İkili Besinler, Kanseri Önlüyor!

Balığın içinde bulunan omega 3 ve 6 yağ asitlerinin kanser riskinin gelişmesini önlemede önemli bir rolü bulunmaktadır. Omega 3 ve 6 yağ asitlerinden zengin balıklar tercih ederek haftada 2-3 kez tüketmek kansere karşı koruyucu özellik sağlar. Balığınsalata ile birlikte tüketilmesi kanserojen maddelerin vücuttan uzaklaşmasına ve hücrelerin kontrollü olarak çalışmalarına yardımcı olur. Anemi riskini ortadan kaldırır ve demir emilimi için birebirdir. Salata malzemesi olarak kullanılan sebzelerde var olan molibden, demir, kalsiyum ve A, C, E vitaminleri kansere karşı önleyici etki göstermektedir. Marul, kıvırcık, salatalık, maydanoz, tere, nane, roka, biber, limon gibi sebzeler ile yapılan salataları günde 2-3 porsiyon olacak şekilde tüketebilirsiniz. 

kaynak:https://fotogaleri.haberler.com/bu-muhtesem-ikili-besinler-kanseri-onluyor/

YEMYEŞİL AKTAR

Şener Tezel

İlginizi çekebilir !

(PMS) Kadınların Kabusu, Regl Sorunu için kolay ve doğal çözüm !!!

Dengede doğal çözüm: Tohum Döngüsü!  Diyetisyen Fulya Bozdemir Çoğu kadın adet dönemini önemsemez. Kendi vücutlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.