Bu Çaylar Sayesinde Karnınız Düm Düz olsun !!!

Bu Çaylar Sayesinde Karnınızın Düz Olduğu Günler Birer Anı Olmaktan Çıkacak!

Bu Çaylar Sayesinde Karnınızın Düz Olduğu Günler Birer Anı Olmaktan Çıkacak!

Bazılarını ilk defa duyduğunuz bu çaylar spor ve diyet için zamanı olmayanlara yepyeni ufuklar açacak. Göbek bölgesinde yağların kader olmadığına inanın!


Yararları oldukça az bilinen bu bitki, berberine isimli yağ yakıcı özelliğe sahip doğal bir kimyasal barındırır. Diken üzümü, yağ yakımını hızlandırdığı gibi yağ hücrelerinin büyümesini de engeller. Çin’de yüksek yağlı diyete tabi tutulan fareler üzerinde yapılan deneylerde insülin direncini engellediği görülmüştür.

Oolong çayı

Adını nasıl söylesek bilemediğimiz bu bitkinin kökeni Çin. Uzun yaşam ve sağlık konusunda antik çağlardan beri uzman olan Çinliler 1 haftada yarım kilo verdiren bu bitkiyi insanlığa armağan etmişler. Zengin bir antioksidan kaynağı olan oolong bitkisi metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı oluyor.

Roybos çayı

Kırmızı renkli ve doğal olarak tatlı olan bu çay, roybos çalısının yağ yakıcı özelliği bulunan yapraklarından yapılıyor. Güney Afrika’da yapılan araştırmaya göre, yapraklarda bulunan polyphenoller ve flavonoidler yeni yağ hücrelerinin oluşumunu %22 oranında azaltıyor.

Limon çayı

Bel bölgenizdeki yağlardan ve şişkinlikten kurtulmanın kolay yollarından birisi de limon çayı. Bu çay kelimenin tam anlamıyla “vitamini kabuğunda” dedirtecek! Limon kabuğundan yapılan çayı antik zamanlardan beri idrar söktürücü olarak kullanılıyor. Son yapılan araştırmalarda idrar söktürücü özelliğinin yanı sıra bel bölgesindeki yağları yaktığı saptanmış.

Kediotu çayı

Konu diyet yapmaya gelince sağlıklı ve kaliteli bir uykunun önemi nedense hep göz ardı edilir. Oysa uyku, vücudun yağ yakan hormonları salgıladığı değerli anlardan birisidir. Uzun lafın kısası uykunuzun kalitesi, ne kadar yağ yakacağınızı doğrudan etkiliyor. Kediotu çayı, doğal bir uyku ilacı olarak görev yapıyor ve sizi rüyalar alemine gönderdikten sonra vücudunuzdaki yağları yakıyor.

Kış kirazı çayı

Bel ve göbek çevresindeki yağlanmanın en büyük sorumlularından birisi de stres. Hayatın yoğun temposu siz farkında olmadan bel ve göbek çevrenizde yağlanmaya sebep oluyor çünkü yüksek stres seviyesi yağ yapan hormonların salgılanmasını arttırıyor. Doğal bir sakinleştirici olan kış kirazı çayı sayesinde stres seviyeniz düşecek ve göbek bölgenizdeki yağlanma oluşmadan önce engellenecek.

Mate çayı

Mate, en güçlü termojenik etkiye sahip bitkilerden birisidir. Yani, vücudun kalori yakma mekanizmasını harekete geçirmektedir. Kan şekerini de dengeleyen mate, zengin bir antioksidan kaynağı olduğu için kanser oluşumuna karşı da etkilidir.

Nane çayı

Tarçın gibi bazı bitkilerin ve baharatların koklandıkları zaman iştahı tetiklediği biliniyor. Nane ise tam tersi bir etki yapıyor ve iştahı gözle görülür oranda kapatıyor. Yapılan bir araştırmada, her 2 saatte bir nane koklayan insanların 1 ay sonunda yaklaşık 2 kilo verdikleri gözlemlendi. Nane, taze halinde olduğu gibi çayıyla da kilo vermek isteyenlerin yardımına yetişiyor.

Papatya ve lavanta çayı

Papatya ve lavanta çayı, özellikle uykusuzlukla birlikte gelen kilolara karşı etkili. Uykusuzluğun sonucu yükselen stres seviyesi obezite gibi çok ciddi kilo sorunlarını da beraberinde getiriyor. Almanya’da yapılan bir çalışmaya göre, düzenli olarak papatya ve lavanta çayı tüketenlerde bu sorunlar zamanla azalıyor.

Goji çayı

Geleneksel Asya tıbbında diyabete karşı kullanılan goji kalori yakımını inanılmaz hızlandıran meyvelerin başında geliyor. ABD’de yapılan bir araştırmada gojinin içinde bulunan barbarum maddesinin verildiği denekler, maddeyi almayanlara oranla %10 daha fazla kalori yakmış. Üstelik bu etki neredeyse 4 saat devam etmiş! Piyasada satılan goji çayları kalori yakma etkisinin a

 

 

KAYNAK: www.mynet.com 

 

 

Yemyeşil Aktar 

Şener Tezel

 

İlginizi çekebilir !

(PMS) Kadınların Kabusu, Regl Sorunu için kolay ve doğal çözüm !!!

Dengede doğal çözüm: Tohum Döngüsü!  Diyetisyen Fulya Bozdemir Çoğu kadın adet dönemini önemsemez. Kendi vücutlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.