BU BİTKİLERİ, MUTLAKA EVİNİZDE BULUNDURUN !!!

Bu bitkiler karbondioksiti hüp diye içine çekiyor! Havayı temizleyen 5 harika bitki

Şehir hayatı, duman, toz, kirlilik derken temiz havaya olan ihtiyacımız bitmiyor. Evinizde kolayca yetiştirebileceğiniz ve evin havasını temizleyen bitkilerle tanışmaya hazır olun.

1. Aloe Vera

Alternatif tıp ve kozmetik sektörünün en sevilen bitkilerinden olan aloe veranın içindeki jel yaralara ve yanıklara çok iyi geliyor. Sadece bununla bitmiyor, çok az suyla uzun süre bakabileceğiniz bir oksijen deposu da aynı zamanda.

2. Sarmaşık

Arsız büyümesiyle ünlü sarmaşık genelde dış cephelerde kullanılsa da ev salonlarında da havayı iyice temizleyebilen bitkilerden. Duvarlara tutunabildiği için ev içind euygun yerde bulundurun.

3. Yelken Çiçeği

Yelken çiçekleri, barış çiçeği olarak da anılmakta. Fazla ışık, su istemeyen ve beslemesi oldukça kolay çiçeklerdir. NASA tarafından yapılan bir araştırmaya göre ortamdaki formaldehit, benzen ve amonyağı temizledikleri söylenir.

4. Patos Sarmaşık

Yeşilliğini asla kaybetmeyen patos sarmaşık formaldehit, benzen ve ksilen gibi kimyasal bileşikleri temizler.

5. Kurdele Çiçeği

Bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Bilimsel olarak da faydası kanıtlanmış. NASA’ya göre bulundukları ortamı formaldehit, ksilen ve tolüen gibi kimyasal bileşiklerden arındıran bu bitki tam bir iç alan bitkisi.

Not: Eğer küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa bu bitkileri onların ulaşabileceği alanlarda bulundurmayın. İçerdikleri maddeler yutulma halinde alerjik reaksiyon ve zehirlenme yaratabilir.

 

KAYNAK; https://www.mynet.com/bu-bitkiler-karbondioksiti-hup-diye-icine-cekiyor-havayi-temizleyen-5-harika-bitki-1208209-mykadin

İlginizi çekebilir !

(PMS) Kadınların Kabusu, Regl Sorunu için kolay ve doğal çözüm !!!

Dengede doğal çözüm: Tohum Döngüsü!  Diyetisyen Fulya Bozdemir Çoğu kadın adet dönemini önemsemez. Kendi vücutlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.