Sadece 2 Günde Ağrılarınızdan Kurtulun…

Sadece 2 günde ağrılardan kurtaran, gençlik iksiri içmiş gibi yapan egzersiz hareketleri

Sadece 2 günde ağrılardan kurtaran, gençlik iksiri içmiş gibi yapan egzersiz hareketleri

Bel ve boyun ağrılarını gideren, gençlik veren sihirli hareketler…

Başlamadan önce eğer boyun ve bel bölgenizde herhangi bir problem yaşıyorsanız hareketleri yapmadan önce bir doktora danışmanızı öneririz…

Bu hareketlerle kaslar güçlenecek, ağrılar gidecek, daha iyi bir uyku yaşanacak ve zihniniz arınacak…

Önce bedeninizi gevşetin. Yaklaşık 10 dakika kadar gevşeme hareketleri yapın.

1

Hareketlere direkt başlamanız herhangi bir sakatlığa neden olabilir. Bunun için öncelikle oturun ve bağdaş kurun. Kendinizi bu şekildeyken yukarı doğru gerin. Bu pozisyonda birkaç dakika kalın.

Ayak parmak uçlarınıza değmeye çalışın

2

Ayak parmaklarınızın ucuna ulaşmayı deneyin. Bu hareketle bacak kasları gerilerek daha esnek bir vücuda ulaşacaksınız. Hareketi 5 kez tekrarlayın.

İçe kapanma duruşu

3

Dizlerinizin üzerinde durun, omuzlarınızın genişliği kadar kollarınızı vücudunuzun arkasında tutun. Yavaşça öne eğilin ve başınızı eğin. Bu şekilde 3-4 durun ve derin nefes alıp verin.

Yoga duruşu

4

Sağ elinizi sol dizinize koyun. Yavaşça başınızı çevirin. Mümkün olduğunca derin nefes almaya çalışın. Tekrar yavaşça başlangıç pozisyonunza dönün. Aynı hareketi sağ bacak için de tekrarlayın,

Tanrıça duruşu

5

Sırtınızı uzatın, dizlerinizi eğin ve ayak tabanlarınızı bir araya getirin. Ellerinizi serbest bırakın. Kısa bir süre nefes almayın ve kalçanızı sıkın. Kalabildiğiniz kadar bu pozisyonda kalın.

Ayaklar duvara duruşu

6

Bacaklarınızı kaldırın ve duvara dayayın. Bu şekilde 3 dakika durun.

Karın ağrısı duruşu

7

Sırt üstü uzan, bacaklarınızı dizlerinizde bükün. Sanki karnınız ağrırken olduğu gibi bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Ayak bileklerinizden tutun. Kalçanızı gerin. Bu hareket başta zor olabilir, ancak vücudunuz alıştığında kolay gelecektir. Bu hareket omurgayı rahatlatmak için faydalıdır.

Güvercin duruşu

8

Yere oturun. Kollarınızı omuz genişliğinde tutun. Sol dizinizi ileri doğru hareket ettirin ve ellerinizin arasına koyun. Sağ bacağınızı geriye çekin ve mümkün olduğunca düz tutmaya çalışın. Öne doğru yatmaya çalışın. Bir dakika bu şekilde durduktan sonra bacağınızı değiştirin ve aynı işlemi tekrar bu bacak için uygulayın. Bu egzersiz, bacaklardaki ağrıyı hafifletir.

Uyanış duruşu

9

Arkanıza yaslanın, ellerinizi genişçe ayırın. Sağ dizini göğsünüze çekin. Ardından tüm vücudu sola çevirin ve sırtınızı düz bırakın. Bu şekilde yaklaşık 3 dakika bekleyin. Aynı işlemi diğer taraf için de tekrarlayın. Bu pozisyon genellikle kuyruk sokumunda ve sırt bölgesibde ağrısı olan herkes için çok yararlıdır.

Balık duruşu

10

Sırt üstü yatın. Ellerinizi kalçanızın altına koyun. Başınızı geri eğip göğsünüzü yavaşça kaldırın. Nefes alın. Durabildiğiniz kadar bu şekilde durun. 

Kaynak:https://www.mynet.com/sadece-2-gunde-agrilardan-kurtaran-genclik-iksiri-icmis-gibi-yapan-egzersiz-hareketleri-1210394-mykadin

 

İlginizi çekebilir !

(PMS) Kadınların Kabusu, Regl Sorunu için kolay ve doğal çözüm !!!

Dengede doğal çözüm: Tohum Döngüsü!  Diyetisyen Fulya Bozdemir Çoğu kadın adet dönemini önemsemez. Kendi vücutlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.